Tanie loty

Tanie loty

Spora część osób boi się podróżować za pomocą samolotu, pozostali zaś podejrzewają, że bywa to niebezpieczne. Na przekształcenie ich poglądu nie wpływają przychylnie w ostatnich czasach dramaty – strącenia maszyny lotniczej u naszych sąsiadów, tudzież tajemnicze ukrycie z radarów malezyjskiego stalowego ptaka. Prawdę mówiąc założenieo ryzyku wynikającym z fruwania jest błędna. Według badań ta droga komunikacji jest jednym z spokojnych.

Spora część osób nieprzerwanie twierdzi, że statki powietrzne regularnie się roztrzaskują, a by przybyć do miejsca ostatecznego należy mieć fart. Takie rozumowanie jest złe. W miarę upływu lat istotnie udoskonalono samoloty, co rzutuje na intensyfikację bezawaryjności. Linie lotnicze nie mają wpływu na zdarzenia losowe, jak strącenie aeroplanu, czy inwazja terrorystyczna. Przy analizie badań uargumentowano, że,iż kierując autem ma się większe szanse na kraksę, niżby szybując w chmurzyskach parę mil w przestworzach. Co może być motywem owego myślenia? Bez wątpienia przekonanie człowieka nakreśla tu istotną rolę. Do kolizji samochodowych jesteśmy przyzwyczajeni, na ogół ilość ofiar nie przekracza 6 obywateli. Takie wieści nie bywają nawet przekazywane przez telewizję.

Czym innym jest wypadek lotniczy – o takim epizodzie zaznaczy każda państwowa rozgłośnia. Takim nieszczęściom częstokroć asystują przeolbrzymie liczby pokrzywdzonych, a jedynie piętnaście procent ma możność przetrwania. Trafiają się one sporadycznie, lecz sposób ich komunikowania przez stacje telewizyjne, rozbudza u użytkownika panikę przed lataniem.

Wolno spytać – z jakiej racji należy latać? Chyba nie potrzeba pisać, kto w okamgnieniu przemierzy trasę, dwuślad czy samolot, bo to jest jasne. Na pewno wypada spojrzeć na warunki jakie są oferowane. Znajdując się za sterami samochodu będziemy zmuszeni do nieustannej koncentracji na trasie, a znajomi w samochodzie mają malutko miejsca, a dodatkowo powinność ciągle przypiętych pasów może niedobrze rzutować na doznania. Pasażer samolotu ma w okolicach siedzenia WC, dostęp do żywności pod warunkiem, że będzie głodny jak również wygodne miejsce do siedzenia. Dość często przelot samolotem może być tańsza niż dwuśladem.

A co do kosztów … Na starym kontynencie niskokosztowe loty świadczą nam takie linie lotnicze jak RyanAir, WizzAir oraz EasyJet. Okazjonalnie też i linia regularna umie zdziwić promocją. Ostatnimi czasy istnieje także prawdopodobieństwo niedrogich przelotów po naszym kraju. Ciekawe miejsca w Polsce można zaobserwować już od 40 złotych za przelot jednokierunkowy.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 29 (ostatnio: 19.05.2019 10:41:55)
  • yahoo: 28 (ostatnio: 18.02.2018 17:32:02)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz