System łączności Resys w górnictwie – efektywne ratownictwo górnicze

System łączności Resys w górnictwie - efektywne ratownictwo górnicze

Przemysł górniczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym świecie. Nie zdumiewa w takim razie fakt, iż branża górnicza wybitnie entuzjastycznie przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu oraz technologii wydobycia, jak również samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz standardów zachowań podczas nieprzewidzianych zdarzeń. Każda z technik, która w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo oraz jakość pracy górników jest wybitnie pozytywnie odbierana. W tym artykule pragniemy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest dosadnie połączone z pracą górników na całym świecie.

Komunikacja – okazja na szybszy ratunek

Jakikolwiek z ratowników górniczych nie wyobraża sobie pracy bez szansy komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, aby prędzej trafić do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy zawiadamiać o wypadkach lub ewentualnie stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy medycznej na górze. System komunikacji dla górników musi być nie tylko odporny, ale również nieskomplikowany. Ciągnące się przewody, niezbędność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub ewentualnie po prostu wielkie słuchawki – taki system działa, lecz na pewno nie jest przydatny oraz dla ratownika ma prawo okazać się reprezentatywną kulą u nogi.

System łączności bezprzewodowej Resys

System Resys, który pozostał zaprojektowany oraz skonstruowany przez jednostkę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System gwarantuje szansę bezprzewodowej łączności pomiędzy ratownikami (system używa technologii full duplex, która użytkowana jest również w telekomunikacji – świadczy to, że Resys zezwala na paralelną komunikację w obie strony). Dodatkowo Resys zezwala na kontrolowanie funkcji życiowych oraz namierzanie pojedynczych odbiorników. Resys jest swojego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w kłopotliwych warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, lecz również sami górnicy – kopalnie entuzjastycznie inwestują w tego rodzaju komunikację, jaka nie powstrzymuje górników, równolegle dając im wygodne, efektywne oraz nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno podczas codziennej pracy, intensyfikując tym samym skuteczność oraz wydajność górników, jak również podczas wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej śmiałych systemów poświęcanych do pracy w kłopotliwych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a również nagrody, które pozostały przyznane dla przedsiębiorstwa 2RHP.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 01.04.2019 19:15:50)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz