Statystyki za rok 2012-2013 w branży budowlanej

Statystyki za rok 2012-2013 w branży budowlanej

Jako, że rok 2013 jest podobnie nie ciekawy jak i poprzedni jeżeli mowa o sferę budowlaną warto podać trochę suchych faktów i statystyk, które zobrazują jak na przełomie 2012/2013 wygląda branża budowlana w Polsce.

Na początek wypada stwierdzić, że sytuacja firm budowlanych w Polsce nie jest optymistyczny. Według danych w obecnym roku aż do dziś dnia upadłość ogłosiło ponad 600 firm! Ilość upadłości jest mniej więcej 4% większa niż w roku 2012. Liczba wszystkich upadłości do tego rośnie ciągle od ostatnich pięciu lat co wskazywać może, że w kolejnym roku ta ilość będzie wyższa. Największe problemy mają małe i średnie firmy budowlane. Na podstawie danych największa ilość upadłości w tym roku zanotować można w rejonie województwa mazowieckiego i dolnośląskiego.

Mimo tak nieciekawych informacji popularność budownictwa w Polsce wcale nie maleje tak bardzo.Warto zerknąć na interesujące statystyki, które zostały wykonane na podstawie budownictwa jednorodzinnego w 2012roku. Zerknijmy zatem jak wyglądają:

  • Około 30% domów w Polsce budowanych jest na podstawie indywidualnego projektu tworzonego na zamówienie.
  • Około 40kilku procent to wciąż domy budowane z cegły. Natomiast co trzeci dom budowany jest z bloczków komórkowych.Pozostałe domy stawiane były w technologii szkieletowej, z bala, itp.
  • Na dachach w Polsce dalej panuje dachówka. Czyli tradycyjne karpiówki lub mnich-mniszka itp. Co drugi dom właśnie kryty jest dachówką. Co trzeci dach domu jednorodzinnego natomiast to różne rodzaje blachy a także wcale nie mniej popularne blachodachówki. Pozostała reszta dachów pokrywana jest już innymi metodami.
  • Zauważalne coraz bardziej są sprawy odnośnie podpiwniczenia domu. W 2012roku około 12% domów było podpiwniczonych.

Wyżej przedstawione statystyki są informacjami zgromadzonymi z różnych źródeł. Ludzie, którzy pragną dokładnie poznać cały ten temat oraz inne związane z budownictwem i budową domu powinny wejść na serwis Muratordom.pl gdzie przeczytają rozwinięcie tematu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 22 (ostatnio: 21.02.2019 21:57:16)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 04.12.2016 09:05:04)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz