Pompa do dystrybutora

Pompa do dystrybutora

Dobrze dopasowany układ dystrybucyjny do zbiornika z olejem nie jest zadaniem łatwym, przy wyborze podzespołów do zbiornika na olej towarzyszy nam sporo pytań. Następnym pytaniem jakie sobie zadajemy jest wydajność pompy do oleju. W ofercie największych producentów można znaleźć pompy o wydajności od 50 do ponad 120 litrów na minutę. Koszt za takie urządzenia waha się w zakresie od kilkuset pln do 1200 pln. Jeżeli w zakładzie dysponujemy mnóstwo maszyn w których pojemność pojemnika przekracza 100l powinno się rozważyć zakup pompy o wysokiej wydajności, zmniejszy to znacząco czas tankowania.

Istotną kwestią jest adekwatny wybór pompy do oleju. Na początku musimy odrzucić z pomp sprowadzonych z rynku chińskiego, co prawda są one dużo tańsze od swoich niemieckich zamienników ale jednocześnie o wiele mniej wytrzymałe.

Następnym problemem jest wybór przepływomierza oleju, tu możemy selekcjonować między licznikami analogowymi, które mają licznik tankowania jednorazowego oraz zegar sumujący, precyzyjność takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej rozbudowane liczniki elektroniczne oprócz licznika tymczasowego i sumarycznego posiadają również pamięć kilu lub więcej ostatnich tankowań, można je dodatkowo zastosować do skomplikowanych układów administrowania olejem.

Ponadto do dystrybutora paliwa musimy dopasować dobry filtr oleju wąż do oleju i pistolet nalewowy, jednak te części muszą być dobrze do pompy

Podsumowując przed zakupem musimy bardzo dokładnie przemyśleć zakup każdego modułu do naszego zbiornika na olej Zacznijmy od pompy, następnie filtr węża pistoletu do paliwa, przepływomierza do paliwa ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 18.10.2018 05:13:42)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz