Napisał książkę w klimatach post apo o Wrocławiu

Napisał książkę w klimatach post apo o Wrocławiu

Postapokalipsa znów zawitała do Wrocławia. I bynajmniej nie chodzi o smog, który regularnie zimą truje mieszkańców. Reset to książka utrzymana w konwencji post apo (fantastyki postapokaliptycznej). Jej twórcą jest wrocławianin, Bartosz Adamiak, pisarz niezależny.

Akcja powieści rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której świat pogrążony jest w kryzysie gospodarczym na katastroficzną skalę. Doszło do upadku systemu finansowego oraz instytucji państw a społeczności organizują się na nowo w enklawach, które nie zawsze znajdują poklask ze strony prawomocnych władz. Jedną z takich enklaw jest Festung Breslau czyli dawny Wrocław. Miasto uznawane jest przez rząd za siedlisko buntu i secesji. Zbliża się rządowa ofensywa.

W takich właśnie realiach poznajemy członków zespołu Apo-Calypso, którzy starają się jakoś powiązać koniec z końcem, przygrywając na dziwacznych uroczystościach, takich jak wesela, bar micwy oraz pokazy, na których dokonuje się egzekucji celebrytów.

książka z pewnością przypadnie do gustu fanom takich filmów, książek i gier jak Fallout, Mad Max, Stalker czy The last of us. Łączy w sobie sporo surowości postapokaliptycznego świata z humorem ocierającym się wręcz o groteskę.

– Reset zdaje się być powieścią bardzo przytłaczającą i poważną, jednak bardzo duży akcent położony został na dowcip – mówi Adamiak. – Szyderczy humor jest czymś, co od początku postrzegam jako swój znak rozpoznawczy. I nie inaczej jest tym razem.

Książka Reset udostępniona jest w całości w internecie na blogu autora: http://bartoszadamiak.com/reset/


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 11.04.2019 07:52:54)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz