Mikrodermabrazja Bydgoszcz

Mikrodermabrazja Bydgoszcz

Laseroterapia, określana też „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w czasie której wytwarzane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest w sumie wypróbowany oraz bezbolesny, a jego długość jest ściśle zaplanowana oraz trwa najdłużej do 20 minut.

Wskazaniem do stosowania laseroterapii są między innymi:

– różnorakie problemy dermatologiczne,

– różnej maści blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tzw. „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– różnego rodzaju choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W stosunku do tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się gatunek oraz natężenie promieniowania, czas oraz ilość zabiegów, a także sposób naświetlania.

Na czym polega dobroczynne działanie laseroterapii?

Oddziaływanie zabiegów laserowych na pacjenta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna oraz biostymulująca. Uśmierzenie bólu odbywa się dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających objawy. Likwidacja stanów zapalnych w organizmie oraz obrzęków odbywa się dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych oraz przyspieszeniu mikrokrążenia. Przeciwnie zaś działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek oraz na generowanie włókien kolagenowych.

Otóż to, tak samo jak w przypadku każdego innego zabiegu, tak oraz w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego wykorzystywania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w trakcie ciąży,

– w czasie wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– oraz u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 16 (ostatnio: 26.02.2018 12:25:15)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 02.09.2016 06:19:49)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz