Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir należy rozpocząć od tego, że można ją spotykać pod wielorakimi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Ale bez względu na to, jak się ją nazwie to zawsze należy do rodziny roślin cytrusowych – jestnader cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki typu kaffir są bezwzględnym szczegółem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest nadzwyczajnie wonna i ogromnie orzeźwiająca, lecz kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i świetliste a w środku: chropawe i blade. Wystarczynieco potrzeć liść, aby wyczuć zdefiniowany aromat. Rześkie liście limonki kaffir podtrzymują swoją jakość przechowywane w chłodziarce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto uzupełnić, że aromatyczne liście kafiru są zbyt sztywne, aby konsumować je w przyrodniczej formie – na ogół dorzuca się je w ostatniej fazie kucharzenia. Wiele tajskich przepisów wręcz potrzebuje tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można wykonać i gdzie dodać liście kaffiru?

Zdołamy sprawić: przeróżne zupy np. Tom Yum, mieszane potrawy pieczone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie pokrewnej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Wolno dania przygotowywać z ich wkładem poprzez wrzucanie suszonych liści w całości bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Przyciągającym impulsem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej techniki smażenia na mocno rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł mocno wykorzystać w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze niedawno kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej obecnie każdy może to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online komfortowo siedząc w domu. Przykładem takiego miejsca jest choćby www.pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 29.11.2018 08:44:22)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 11.01.2018 14:43:06)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz