Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

ZSK w Nowym Sączu rozpoczął działalność powołaniem Społecznego Katolickiego Liceum ogólnokształcącego w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Ramsa, pierwszego dyrektora i nauczyciela w świeżo powstałej placówce. Była to pierwsza tego typu szkoła w diecezji tarnowskiej, która ma na celu połączenie skutecznej i praktycznej edukacji z wychowaniem młodzieży w duchu pobożności, szacunku do tradycji i Kościoła Katolickiego. Od 2000 roku patronem zespołu szkół jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati, którego beatyfikował św. Jan Paweł II. Liceum ma status szkoły niepublicznej, ale dającej absolwentom te same uprawnienia co szkoła publiczna. ZSK zapewnia indywidualne nastawienie do każdego ucznia, i możliwości rozwijania przez niego swoich pasji i uzdolnień, zwłaszcza w bez zarzutu rozwiniętej sekcji artystycznej.

Przez mnóstwo lat w Zespole Szkół Katolickich działało również Gimnazjum, które zakończyło swoją działalność od roku szkolnego 2018/2019 z uwagi na zmiany w systemie szkolnictwa. Interesującymi składnikami szkoły są natomiast niewątpliwie unikalne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych a także Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stopnia, które pozwalają połączyć naukę w gimnazjum i liceum w jednej placówce wystawiającej państwowe świadectwa.

Uczniowie tych szkół mają mnóstwo przedmiotów artystycznych, otóż oferta skierowana jest do utalentowanych w zakresie muzyki i innych sztuk pięknych. W ramach dopełniania artystycznej oferty edukacyjnej w ramach zespołu szkół istnieje również Katolickie Liceum Plastyczne dla a w szczególności utalentowanych w kierunku malarstwa, rysunku i wszelkich form pokrewnych.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 07.03.2019 17:17:05)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz