Kotły.olsztyn.pl – ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Kotły.olsztyn.pl - ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Ogrzewanie mieszkania to kluczowy aspekt projektu. Dlatego warto jest przemyśleć w jakiej technologi planujesz ogrzać swój dom. Wybór jest ogromny i skomplikowany. Liczą się koszty użytkowania które zależne są od wydatków na inwestycje. Można się w tym zgubić. Dlatego można czasem zapytać osobę doświadczoną która z chęcią odpowie na trudne pytania. Wyłącznie dla was mam dziś sporo istotnych rad które pomogą w wyborze idealnego sposobu grzania domu.

Na początku trzeba napomknąć o tym że wybór grzania powinien się odbyć w fazie projektowania. Odnosi się to do planowania miejsca na kotłownie oraz całej instalacji. Drugim decydującym elementem jest przygotowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od wielkości domu oraz tego ile przeznaczymy na ocieplenie budynku. Dobrze jest wspomnieć że prawidłowo wykonana izolacja może zniżyć koszty późniejszej eksploatacji nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej wygodnych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. Ta technologia jest o tyle dobra że nie uwalniamy trujących gazów czy pyłów. Instalacja jest łatwa i komfortowa w obsłudze. Wszystkim sterujemy poprzez kontroler który nawet małe dziecko będzie wstanie obsłużyć. Ogrzewanie elektryczne ma swoje minusy. Sporym minusem jest koszt eksploatacji. Jeżeli dom jest źle ocieplony to rachunki za elektryczność będą ogromne. Kolejnym problemem jest koszt instalacji. Ceny zaczynają się od 20 tysięcy złoty.

Innym rozwiązaniem ale również wygodnym jest grzanie gazowe. Piece gazowe mają to do siebie że działają praktycznie same. To wszystko dzięki użyciu współczesnej technologii. Kotły gazowe tak samo jak grzanie elektryczne oferują łatwy kontroler który można dowolnie programować. Chcesz aby po powrocie do domu było ciepło Nic trudnego ustawiasz kocioł w taki sposób aby grzanie zaczęło się 50 min przed Twoim powrotem. Kotły gazowe dzielą się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie pozwalają zaoszczędzić na paliwie ale są znacznie droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 05.12.2017 14:38:37)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 09.02.2017 03:19:17)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz