Kilka rad na zabawy dla dzieci

Kilka rad na zabawy dla dzieci

Koniec sierpnia dla sporej liczby osób oznacza koniec lata. Nie mówię tu o końcu kalendarzowym chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dzieciakami. Dłużące się letnie dni powoli robią się coraz krótsze. Dla spore ilości rodziców idąca wielkimi krokami jesień jest problemem bowiem co zrobić z dziećmi kiedy za oknem wali deszcz? To pytanie które często widnieje na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Podrzucę wam kilka pomysłów które zmienią wasze podejście do brzydkich dni.

Na początku powinieneś pamiętać że nie możesz wypełniać wolnego czasu dziecka nowymi technologiami. To przerażająco popularny trend który zarazem jest bardzo szkodliwy. Wielokrotnie udowodniono już że nowinki techniczne mają negatywny wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający długie godziny przed TV lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego istotne jest zorganizowanie rozrywki dziecku w ulewne dni, w których nie może wyjść do kolegów na dwór.

Twój dom nie musi być nudne. Zapamiętaj dziecko ma duża wyobraźnię wystarczy ją dobrze pobudzić. Za oknem mokro a Tobie marzy się piknik? Nie ma problemu! Przygotuj koszyk z jedzeniem, rozłóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. Bardzo szybko zapomnisz o tym że jesteś na dywanie. Bardzo podobny pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić rzekę. Pomysłów jest wiele nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Ciekawym pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która ma coś edukacyjnego w sobie. Ulepszanie języka? Scrabble! Umiejętne liczenie? Monopol! Gry planszowe bardzo dobrze rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią zabierać godziny. To dobry pomysł na ulewne dni. Nie bądź leserem i baw się ze swoim maluszkiem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 14.01.2018 11:00:30)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz