Fotozine.pl – Fotografia

Fotozine.pl - Fotografia

Jak porządnie prowadzić bloga?

W czasach internetu prowadzenie swojego bloga nie stanowi już niczego wymyślnego. Niemal każdy z dojściem do sieci i komputera miał bloga niegdyś albo ma go aktualnie. A nawet jeżeli nie, to prawdopodobnie zdarza mu się przeglądać kogoś blogi.

Bloga można prowadzić tylko dla siebie – w postaci internetowego pamiętnika – albo z myślą o tym, że ktoś może go kiedyś zacząć czytać. W tym drugim przypadku, wskazane jest zainteresować się sposobami poprawnego prowadzenia bloga.

Dobrym pomysłem jest refleksja nad myślą przewodnią, jaką chcemy za jego pośrednictwem przekazać. Lepiej przestrzegać wytyczonego toru i pisać tylko na jeden konkretny problem np. moda czy być może prowadzić blog ogolnotematyczny? To już kwestia własnych preferencji, ale trzeba liczyć się z tym, że wysokość statystyk wizyt bloga zależy od ochoty czytelników.

Druga kwestia to sam design bloga. Zawartość przytłoczona nadmiarem gadżetów, obrazków i połyskującym tłem odrzuci nawet najwytrwalszego czytelnika. W tej kwestii dobrze jest zdecydować się na tak niedocenianą prostotę i zachować pewny umiar.

Adres oraz tytuł – jeden z pierwszych etapów na naszej drodze do stworzenia bloga. Wskazane jest zastanowić się odpowiednio przed założeniem nazwy, gdyż dalej może się okazać, że zagadnienia bloga żadnym sposobem do niej nie pasuje. Zarówno adres oraz nazwa nie powinny być zbytnio długie i skomplikowane. W tym miejscu również liczy się prostota.

Ostatnia rzecz to doświadczenie, jakie uzyskać można tylko będąc już właścicielem bloga. Tak naprawdę nie ma konkretnego przepisu na dobrego bloga, jednak związek praktyki z pewną znajomością na temat wpływu Internetu, może być już dobrym fundamentem w tym kierunku.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 15 (ostatnio: 20.09.2018 07:55:29)
  • yahoo: 26 (ostatnio: 22.07.2017 16:38:45)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz