Fotografia produktowa, to znaczy poprzez fotografie – do konsumenta

Fotografia produktowa, to znaczy poprzez fotografie - do konsumenta

Spekulujesz przypuszczalnie, czy zdjęcia produktowe mają namacalny wpływ na zysk? Sprawdź to.

Niemal wszyscy kochają nabywać, ale wszelkie warianty zakupów, przede wszystkim zaś w necie, wymagają od klienta czasu do refleksji. Użytkownicy kochają konfrontować przedmioty, aczkolwiek niekiedy nie chodzi im o szczegółowe cechy. Nawet na odwrót, nagminnie pomijają drobiazgowe opisy techniczne na stronach. Intrygują ich zaś zdjęcia produktowe. To stricte te fotografie – popularne pack shoty, jak tytułują je handlowcy – to uznany model fachowych zdjęć pokazujących artykuły.

Im więcej jest packshotów obrazujących przedmioty i im doskonalsza jest ich forma, tym lepiej. Klient może wobec tego obejrzeć sobie każdy produkt z każdej strony i po pewnym czasie podjąć decyzję dotyczącą kupna. Skoro więc to zdjęcia w znaczącej mierze zachwalają artykuł, należałoby zastanowić się nad tym co począć, by były one sporządzone fachowo. Fotografia produktowa, to dziedzina, w jakiej powinno się mieć duże umiejętności, by móc pokazać ustalony produkt tak, aby zdjęcie skutecznie go sprzedawało.

Składa się na to masa detalów:

  • Podstawowa idea, to drugi plan na jakim, pstryka się artykuły.
  • Do tego przedmiot powinien być podświetlony tak, by nie było na nim odbić.

Kapa czy gruby koc, to stosowny drugi plan do zdjęć, w razie jak wyprzedajemy na licytacjach internetowych swoje przedostatnie piłki i ubranka. W sytuacji jak biznes ma sprawiać solidne wrażenie, wykorzystywane packshoty również powinny być na poziomie. Na packshotach wykonanych przez fotografików, nie widzimy obrusów w kwiaty lub pstrych kocy (jeżeli to nie one są wyprzedawane). Trzon zawodowej fotografii produktów, to jednolity drugi plan. Naturalnie w dzisiejszych czasach można wszystko zretuszować w Photoshopie i moc fotografów faktycznie tak robi. Wszelako niestety rezultat jest lepszy, kiedy z miejsca wszystko wykonane jest poprawnie. Homogeniczne bezcieniowe tło jest w takim wypadku kumplem fotografika produktowego, albowiem w dużym stopniu swobodniej można realizować wszelkie operacje na zdjęciu, jeżeli będziemy dysponowali wyraźnym kontrastem między przedmiotem a tłem. Wobec tego trafienie do nabywcy artykułu rozpoczyna się od dbałości o szczegóły w trakcie robienia fotografii produktów, ażeby klienci mieli okazję jak najlepszego zapoznania się z przedmiotem. Znakomite zdjęcia nie jedynie w znacznym zakresie sprzedają produkty, lecz również tworzą korzystny wizerunek Państwa biznesu.


Ocena: 5/5 (3 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 25 (ostatnio: 11.04.2019 04:47:15)
  • yahoo: 17 (ostatnio: 01.02.2018 01:47:54)

Podlinkuj wpis:

One thought on “Fotografia produktowa, to znaczy poprzez fotografie – do konsumenta

  1. Trochę ciężko się czyta, ale główna idea jest jasna i całkowicie się zgadzam. Fotografia produktowa jest kluczowym elementem w reklamie i biznesie ogółem. Bez dobrych zdjęć trudno liczyć na dobrą sprzedaż. Obojętne czy chodzi o ciuchy, zabawki czy maszyny przemysłowe, zdjęcie ma być takie, żeby trafiło do klienta, zainteresowało i w konsekwencji sprzedało produkt.

Dodaj komentarz