Filtry Atlas

Filtry Atlas

Większość osób odczuwa dyskomfort, gdy na termometrach pojawia się temperatura powyżej 36 st. C. Taka pogoda jest nie tylko nieprzyjemna, ale co najgorsze niebezpieczna. Rośnie bowiem ryzyko przegrzania lub udaru cieplnego, szczególnie u osób chorych, starszych oraz u dzieci. Niezależnie od tego czy jesteśmy na wycieczce w górach, na plaży czy w mieście. Jak chronić siebie i swoich bliskich przed upałami?

Woda dla ochłody

Pierwszą, absolutnie podstawową sprawa jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Odpowiedniej, czyli większej niż zwykle – upały sprawiają, że odwadniamy się szybciej. Między innymi z potem tracimy też cenne dla naszego organizmu mikroelementy. Przy średnich temperaturach przeciętny człowiek powinien wypijać 1,5 litra wody dziennie. W sytuacji więc, gdy widzimy na termometrze prawie 40 stopni Celsjusza, musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i dostarczyć mu wystarczającą do prawidłowego funkcjonowania ilość wody. Najlepiej by była to woda mineralna. Zwykła przegotowana woda z kranu, nawet jeśli możemy ją spożywać, nie jest bogata w sole i minerały, gwarantujące zachowanie równowagi w organizmie. Niektóre filtry do wody, nie tylko pozwalają na uzdatnianie wody, która nie nadaje się do picia, ale też wzbogacają ją o mikroelementy np. magnez. Możemy też do zwykłej wody dodać porcję izotoniku w proszku – a więc suplementu zawierającego zwykle potas, sód, wapń i cukier. Taki napój lepiej zaspokoi pragnienie niż czysta woda i skutecznie nawodni nasze ciało. Będziesz też łatwiejszy do spożycia dla tych osób, które nie przepadają za piciem samej wody. Niewskazane są oczywiście słodkie gazowane napoje, mocna kawa i herbata oraz alkohol, ponieważ odwodniają nasz organizm.

Lista podstawowych kroków w czasie upału

Oprócz przyjmowania dużej ilości płynów, pamiętajmy o kilku sprawach:

– Nie wychodźmy z pomieszczenia na słońce, jeżeli naprawdę nie musimy, między 11 a 16.

– Jeżeli musimy wyjść, szukajmy zacienionych miejsc, albo co jakiś czas schowajmy się w klimatyzowanym pomieszczeniu.

– Chrońmy głowę i kark, zakładając nakrycie głowy lub chustę.

– Jasne, długie i luźne ubrania – tak powinniśmy się ubierać na upały, wbrew pozorom odkrywanie ciała jest złym pomysłem i może doprowadzić nasz organizm do przegrzania.

– Krem z filtrem – nie tylko na plaży. Na pewno zaaplikujmy go na ciało, gdy pracujemy na otwartej przestrzeni, ale też gdy przemieszczamy się od pomieszczenia do pomieszczenia.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 22.02.2019 08:24:13)
  • yahoo: 22 (ostatnio: 15.01.2018 18:16:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz