Czym są wyjazdy incentive?

Czym są wyjazdy incentive?

Fajne wyjazdy dla firm – co i jak

Jest wiele firm które stawiają na wyjazdy dla firm. Imprezy te najczęściej mają ten sam wydźwięk – motywują albo nagradzają. Wszelkiego rodzaju badania wiele razy udowadniły że ten sposób się sprawdza. Główne narzędzia stosowane przez szefów to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Problemem jest to, że nie wystarczy ogarnąć grupki najlepszych pracowników i wysłać ich w gorące kraje lub do atrakcyjnego kurortu. Warto mieć na to pomysł.

Kiepskie wrażenie z przeszłości

Wyjazdy firmowe maja złą sławę w naszym kraju. Stereotyp że takie wyjazdy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest znany od lat. Taki format atrakcji firmowych działał w Polsce do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowe trendy w zarządzaniu biznesem zmieniły sposób planowania wyjazdów firmowych. Obecnie pracodawca nie chce aby jego pracownicy spożywali alkohol. Zależy mu na podniesieniu kwalifikacji i edukowaniu pracowników. Dlatego też zmienił się sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne został zmienione w wyjazdy integracyjne i incentive.

Zachodni styl biznesu

Sceptycy mogą powiedzieć że przemieniła się tylko nazwa a reszta została po staremu. Nie jest to prawda. Europejskie wpływy na nasz biznes sprawiły, że szefowie bardzo konkretnie przykładają się do kreowania planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób jego ludzie mogą spróbować cliffjumpingu, surfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz czystej rozrywki na imprezach można spotkać trenerów którzy uczą o rozwijaniu samego siebie. Ostatnimi czasy bardzo modne są różnego rodzaju szkolenia biznesowe które podwyższają kwalifikacje pracowników.

Podsumowanie

Można zauważyć że czasy się zmieniły. Spotkania pracownicze które były mocno zakrapiane alkoholem przemieniły się w wartościowe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Pracodawca nie chce rozpijać swoich podwładnych zależy mu na ich rozwoju i podwyższaniu kompetencji. Prawda jest taka że lepszy pracownik to znakomite wyniki a nagrody pozwalają kreować lojalność wobec firmy. Obraz imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. aktualnie liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście widoczne są jeszcze przypadki imprez znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 06.08.2017 20:40:12)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 17.01.2017 22:12:30)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz