Co to jest hosting

Co to jest hosting

Dużo osób zastanawia się co to jest hosting? Aby opublikować witrynę internetową w Internecie, potrzebujesz hosta internetowego. Hosting inaczej serwer przechowuje wszystkie strony twojej witryny i udostępnia je komputerom podłączonym do Internetu. Nazwa domeny, na przykład „onet.pl”, jest faktycznie połączona z adresem IP wskazującym na konkretny komputer. Gdy ktoś wpisze nazwę Twojej domeny w pole adresu swojej przeglądarki, adres IP zostanie zlokalizowany, a witryna internetowa zostanie załadowana z Twojego hosta internetowego.

Host może mieć od jednego do kilku tysięcy komputerów z oprogramowaniem hostingowym, takim jak Apache, OS X Server lub Windows Server. Dostęp do większości witryn internetowych można uzyskać z „hosta współdzielonego”, który jest pojedynczym komputerem, który może obsługiwać kilkaset witryn. Większe witryny często używają „dedykowanego hosta”, który jest pojedynczym komputerem obsługującym tylko jedną witrynę. Witryny o bardzo dużym natężeniu ruchu, takie jak apple.com lub microsoft.com, używają kilku komputerów do obsługi jednej witryny.

Jeśli chcesz opublikować własną stronę internetową, musisz zarejestrować się w „usłudze hostingowej”. Znalezienie dobrego hosta internetowego nie powinno być zbyt trudne, ponieważ jest ich tysiące. Po prostu upewnij się, że wybrany przez Ciebie hosting oferuje dobre wsparcie techniczne i zapewnia krótkie przestoje lub ich brak. Zwykle będziesz musiał uiścić miesięczną opłatę, która różni się w zależności od ilości miejsca na dysku i przepustowości, z których Twoja witryna będzie korzystać. Warto więc oszacować, jak duża będzie Twoja witryna i jakiego ruchu oczekujesz przed zarejestrowaniem się w usłudze hostingowej. Więcej informacji znajdziesz na stronie siset.pl

Dodaj komentarz